ביטוח דירה

כאשר אנו חושבים על ביטוח דירה- הנכס היקר והחשוב ביותר בחיינו ולמעשה מהווה את רב הקניין שלנו. הדבר הראשון שעולה למרביתנו הוא ביטוח המשכנתא שבו נכלל ביטוח מבנה, הידיעה שבעת נזק חמור לנכס שלנו תשלום המשכנתא ישולם לבנק ואנו נוכל להתעסק בתשלום שיקום הנכס שלנו. ברב המקרים של פגיעה בנכס שלנו עלולה גם תכולת הדירה להיהרס בחלקה ולעיתים אפילו בשלמותה, הנטל הכספי שעלול ליפול עלינו יהיה גדול משנוכל לשאת בו ואף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו בנוסף לטרדות שמתלוות לאירוע טראומתי כמו נזק משמעותי לנכס מתעסק גם בהוצאות רכישת כל תכולת הדירה מחדש. ללא ספק הוצאה משמעותית וגדולה. במקרה כזה ביטוח תכולה יתן לנו עוגן כלכלי ויחסוך לנו הוצאות ענק בעבור רכוש חדש ושיקום הנכס.

ממה מורכב ביטוח דירה?

 

ביטוח דירה מורכב מביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח דירה נועד להגן על מבנה הדירה ותכולתה במקרה של פגיעה הנגרמת מסיכונים שונים כגון: שריפה, שיטפון, נזקי צנרת, פריצה, גניבה, שוד ועוד נזקים רבים העלולים לגרום נזק לרכוש ולדירה, אשר יסבו לך נזקים כלכליים קשים ואף יותירו אותך ואת משפחתך ללא קורת גג. ביטוח דירה מעניק לך ביטחון כלכלי ראוי עבור הרכוש שהשקעת בו את מירב כספיך וגם את הכספים הנוספים אשר לווית מהבנק על מנת לממן את רכישת הדירה.

ביטוח מבנה

בית או כל נכס שיהיה לרב הוא מבנה חזק, חשוף אף הוא לאסונות וסכנות, חלקם נדירים במיוחד וחלקם נפוצים יותר. ביטוח מבנה הוא פוליסה שנועדה לספק לבעל הנכס ולמתגוררים בו מעטפת הגנה ביטוחית בעת הצורך. על פי רב ביטוח מבנה מכסה מקרים של פגיעה משריפה, פיצוץ של בלון גז, נזקי טבע כגון שיטפון ועוד.. חשוב לשים לב האם פוליסת ביטוח המבנה כוללת גם מקרה של רעידת אדמה.

 

ביטוח תכולה לדירה

ביטוח תכולה לדירה נועד להגן על המבוטח בעבור נזקים הנגרמים לרכוש והמטלטלין אשר נמצאים בביתו. לדוגמה במקרה של פגיעה בעקבות פריצה, גניבה, שריפה ועוד..פוליסת הביטוח תהווה עבורו הגנה במקרים אלו כמובן בהתאם לפוליסה המבוטח יפוצה בעבור הנזקים שנגרמו לרכושו.
ביטוח תכולה חשוב לא פחות מביטוח מבנה,פעמים רבות יש לאנשים רכוש בבית השווה אלפי שקלים ואף מליונים. ובמקרה של נזק אשר יכול להיגרם ללא התראה מוקדמת עלולים להפסיד המון כספים וחפצים יקרי ערך.

חשוב לדעת

רבים מאיתנו לא יודעים כי קיימים שני סוגים של ביטוח תכולה.
הראשון הוא ביטוח תכולה בעלות נמוכה יחסית. כאשר הערכת התכולה נעשית על ידי המבוטח בהצהרה טלפונית ולא כשמגיע שמאי מטעם חברת הביטוח להעריך את תכולת הדירה . סוג זה לרב מצריך מהמבוטח להמציא קבלות עבור הרכש במקרה של הפעלת הביטוח. ברב המקרים אנו לא נוהגים לשמור את כל הקבלות של המוצרים שרכשנו. וכאן הסיכויים יהיו גבוהים ולא ניתן יהיה להמציא קבלה עבור המוצרים שרכשנו גם אם הייתה ברשתנו אחת כזאת . הפיצויים אשר ישולמו למבוטח במצב זה, במקרים האופטימליים ביותר, יהיו חלקיים בלבד. מה שהופך את סוג הביטוח הזה לרווחי מאוד עבור חברת הביטוח אך לא בעבור המבוטח.


בסוג הביטוח השני יגעי שמאי או סוקר יגיע לביתכם ויעריך את שווי תכולת הדירה ביחד איתכם. תמורת השקעת זמן חד פעמית מצדכם לבחינה מדוקדקת של הרכוש היקר לכם תעניקו לעצמכם שקט נפשי בכל המקרים בה תכולת דירתכם תינזק חלילה. משום שלא תדרשו במקרה של הפעלת הביטוח להטריד את עצמכם בהמצאת קבלות ומסמכים בעבור הרכוש שניזוק. אנו בביטוח אישי מספקים למבוטחינו אך ורק ביטוח תכולה מקיף וכדאי בהרבה מן הסוג השני, מתוך אמונה בשקיפות ובהגינות אל מול לקוחותינו וכסוכנות הביטוח המובילה והמומחית בתחום.

 

אלו הרחבות כוללת פוליסת ביטוח דירה בנוסף לביטוח מבנה ותכולה?

במסגרת ביטוח הדירה תהיו מוגנים בנוסף לכיסוי נזקי הרכוש, גם בביטוח אחריות לצד ג’, ביטוח נזקי צנרת, ביטוח כלים סניטרים, ביטוח שמשות, ביטוח לנזקי מים ואיטום, ביטוח עבור כלי ערך ותכשיטים, ביטוח לכספת, ביטוח לאופניים חשמליים וקורקינט, ביטוח למחסן ובריכה ועוד ועוד…
חברות ביטוח רשאיות לדרוש מהמבוטח להתקין\להוכיח קיום של מיגון קיים נגד פריצה וגניבה. סוגי המיגון הנפוצים הם פלדלת, מנעול רב בריחי, סורגים, תריס חשמלי עם נעילה, מערכת אזעקה המחוברת לבן/ בת משפחה או למוקד החברה

דברים שחשוב לשים לב בעת רכישת ביטוח דירה:

ביטוח דירה כולל בתוכו הרחבות רבות ולכן חשוב לשבת עם סוכן ביטוח אשר יעבור איתכם על כל הפריטים בבית וישים לב מה כדאי לכם לבטח באופן אישי. לדוגמה: אנשים שיש להם פרקט, רכוש מאוד יקר, תכשיטים יקרי ערך, אנשים עם כלבים- שבמקרה הכלב תקף מישהו אנשים שיש להם בריכה ועוד.. לכן רצוי מאוד שסוכן ביטוח יעשה עבורכם את הסקר העדכני והטוב ביותר עבורכם באופן אישי.
בעת רכישת ביטוח דירה חשוב לשים לב כי פוליסת הביטוח מכילה את כל האירועים המתרחשים יום יום בדירה. האם המבוטח מנהל עסק מתוך הדירה? אם יש עוזרת האם היא מבוטחת במקרה של פציעה בדירה? האם יש איזשהו ארוע מיוחד שאתם עושים בדירה כגון מסיבות או הופעות, אנשים שיש להם בריכה ועוד.. חשוב מאוד לעדכן את סוכן הביטוח בכל מה שקשור להתנהלות בתוך הדירה על מנת שיוכל להתאים את הפוליסה לפוליסה שתתאים עבורכם באופן אישי ולחיי היום יום שאתם מנהלים בדירתכם. ושבמקרה של הפעלת הפוליסה לא יווצרו קשיים ובעיות.

מדוע כדאי לעשות ביטוח דירה בסוכנות שלנו?

כפי שכבר הזכרנו ביטוח דירה מתחלק לביטוח מבנה וביטוח תכולה וניתן להפריד את הפוליסות ולבטח כל סוג בחברת ביטוח שונה.
אנו בסוכנות ביטוח אישי דואגים להעסיק עבורכם את צוות הסוכנים המיומן והמקצועי ביותר שקיים אשר יעשו עבורכם את העבודה הקשה ויבררו ויקבלו עבורכם אתההצעות הטובות ביותר עבור ביטוח דירה. וכמובן יבדקו האם כדאי לכם לפצל את הביטוחים או דווקא לבטח בחברת ביטוח אחת את שתי הפוליסות. כמובן שלצוות הסוכנים שלנו העדיפות הראשונה היא אך ורק טובת המבוטח ויעשו הכל כדי לתת לכם את השירות הטוב ביותר תוך מתן מענה מהיר זמין ואמין. ובכך גם תשיגו את הפוליסה המשתלמת ביותר עבור הנכס שלכם.

מה העלות של ביטוח דירה?

לפעמים עלות של ביטוח דירה נראית לנו כהוצאה יקרה ומיותרת אך חשוב לנו לזכור כי מדובר בכמה מאות שקלים בחודש אשר יצילו אותנו במצב שבו הנזק יפגע חלילה. אנו בסוכנות ביטוח אישי נדאג לכם לביטוח הטוב והמשתלם ביותר עבורכם. נשווה עבורכם את המחירים ונדאג שתקבלו את הפוליסה הזולה והמשתלמת עבורכם. ניתן להוזיל עלויות של ביטוח דירה אך חשוב לשים לב ולתת לסוכן ביטוח לקבל עבורכם את ההנחות כדי שחלילה לא יפחיתו לכם סעיפים חשובים בפוליסה ובכך תקבלו הנחה מבלי לשים לב לפרטים הקטנים ובעת הצורך כשתפעילו את הביטוח יווצרו בעיות.

לסיכום

ביטוח דירה הוא מוצר זול יחסית אשר הנוסח הבסיסי שלו מפוקח על ידי המפקח על הביטוח, כך שבפועל חברות הביטוח יכולות לבצע שינויים בנוסח לרב אך ורק לטובת המבוטח. ביטוח דירה הוא ביטוח הכרחי בכל בית בישראל.

 

המומחיות שלנו היא לתת ללקוח את כל השירותים תחת קורת גג אחת. ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוחי משכנתא, ביטוחי דירה, ביטוחי רכב, סל שירותים וביטוחים לעסק, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וגמל,מוצרי חיסכון ופיננסים, החזרי מס, יעוץ משכנתא להלוואות חדשות ולמחזור, וליווי וייעוץ משפטי בכל התחומים בהם אנו עובדים!

כל הזכויות שמורות © ביטוח אישי 2024

דילוג לתוכן