ביטוח כלי רכב

ביטוח רכב הוא מכלול סוגי ביטוח אשר נועדו להגן עליך מפני פגיעה ולספק לך את ביטוח החובה המחויב בישראל על פי דין. ביטוח הרכב כולל בתוכו את ביטוח החובה, ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף. ביטוחים אלו נועדו כדי להגן עליך מפני הפסדים כספיים שעלולים לקרות במקרה של נזק לרכב שלך או חלילה במקרה של פגיעה בצד ג’. חברת הביטוח תעניק לך כיסוי במקרים בהם תחויב בפיצוי נזק שנגרם על ידך לרכב אחר.

ביטוח חובה
ביטוח חובה נועד להגן בעבור נזקי גוף פגיעה או מוות חלילה שעלולים להיגרם לנג, לנוסעים ברכב או לאנשים שמחוץ לרכב בתאונת דרכים. ביטוח חובה כשמו כן הוא- חובה! על פי החוק בישראל אסור לאף אדם לנהוג ברכב ללא ביטוח חובה. במקרה של פגיעה חלילה ביטוח חובה יכסה הוצאות רפואיות הקשורות לתאונה, תשלום עבור ימי עבודה שמפסידים ופיצויים על כאבים אשר נגרמו מהתאונה.

ביטוח מקיף
ביטוח מקיף הוא ביטוח צד ג’ אינו חובה על פי חוק והוא נועד לתת כיסוי מקיף עבור נזק שעלול להיגרם לרכב במקרים של נזק שעלול להיגרם לרכב שלך מנזקי טבע או מתאונות וכמובן יתן לך כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה ברכב זר. כמובן לפי תנאי הפוליסה שברשותך.

ביטוח צד ג’ הוא ביטוח יותר מצומצם מביטוח מקיף והוא נועד להגן עליך במקרה של תביעה כאשר פגעת ברכב אחר. חברת הביטוח תכסה את הוצאות הפגיעה ברכב הניזוק בהתאם לתנאי הפוליסה.

על פי מה נקבעים תעריפי הביטוח?
תעריפי ביטוח חובה-
תעריפי ביטוח החובה נקבעים על ידי חברות הביטוח אך מוגבלים לתעריף המרבי שקובע המפקח על הביטוח. תעריף ביטוח החובה כפוף למספר פרמטרים קבועיים כגון: נפח המנוע של הרכב, שנת ייצור, גיל הנהג, וותק רישיון, מין הנהג ועוד.. תעריפי ביטוח החובה משתנים על פי נתונים אלו. ביטוח חובה לרכב דו גלגלי יהיה יקר משמעותית עקב הסיכון הגבוה לנזקי גוף העורבים לרוכב או נזק לדו גלגלי עצמו אותו חברת הביטוח צריכה לכסות.

תעריפי ביטוח מקיף-
גובה הביטוח המקיף יהיה לרב יקר יותר מביטוח חובה ומביטוח צד ג’ אך כשמו כן הוא- ביטוח מקיף, ביטוח הכולל כיסוי רחב ומקיף בעבור נזקים העלולים להיגרם לרכב. ביטוח מקיף תלוי במספר פרמטרים ומחיר הביטוח משתנה מנהג לנהג ומרכב לרכב. הביטוח המקיף תלוי בגיל הנהג,מספר הנוהגים העתידיים לנהוג ברכב, וותק רישיון,סוג הרכב, סוג הבעלות(פרטית, השכרה, ליסינג) ועוד..

אלו סוגי רכבים חייבים בביטוח?
אף רכב לא חסין מפני תאונות ופגיעות ולכן כל סוגי הרכבים חייבים בביטוח, אופנוע, משאית ,מכונית , טרקטורונים ועוד. מחירי הביטוח משתנים לפי סוג הרכב וכך גם היקף הכיסוי.

איזה ביטוח כדאי לרכוש? צד ג’ או ביטוח מקיף?
מחירו של ביטוח צד ג’ המכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד ג’ נמוך לעומת מחירו של ביטוח מקיף. ביטוח צד ג’ מתאים יותר לרכבים וותיקים וזולים. לעומת זאת מחירו של ביטוח מקיף יקר יותר אך הוא הרבה יותר משתלם ומקיף, ולכן רצוי לרכוש ביטוח מקיף לרכבים חדשים ויקרי ערך הדורשים כיסוי גבוה יותר על מנת לבטח את ההוצאה הכספית שהשקעת ברכב במקרה של נזק חלילה.

מה העלות של ביטוח מקיף לרכב?

עלות ביטוח מקיף תלויה בסוג הרכב, גיל הנהג,שנת ייצור, בעלות הרכב ועוד.. בענף ביטוחי הרכב קיימת תחרות רבה בין חברות הביטוח ועל ידי השוואת ביטוחים נכונה על ידי סוכן ביטוח אמין ומיומן ניתן לחסוך מאות שקלים כל חודש. סוכני ביטוח אישי ידאגו לכם להצעת מחיר הטובה והמשתלמת ביותר.

האם כדאי לעשות ביטוח מקיף כל שנה?
כל שנה מחדש מגיע הרגע בו אנו צריכים לחדש את הביטוח, וכאן עולה השאלה, האם להשקיע שוב ולבטח את הרכב בביטוח מקיף, על אף שלא מימשנו את פוליסת הביטוח עד היום?
אז כמו שכבר אמרנו, תאונה היא מצב בלתי צפוי ובכך אין לדעת מתי נצטרך להשתמש בחברת הביטוח.
אם ברשותך רכב חדש הש

ווה כמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים בוודאי שחשוב לבטח בביטוח מקיף על מנת שלא נגיע למצב בו הפסדנו את מיטב הכסף שהשקענו ברכב.

 

מה עוד חשוב לבטח בביטוח רכב?
אצל רבים מאיתנו הרכב הוא מקור הפרנסה שלנו כגון: מונית, משאית ועוד.. ולכן חשוב מאוד לעשות ביטוח סחורה. לדוגמה בעל עסק להובלות אשר מוביל ביום יום סחורה במשאית שלו,רצוי מאוד שיבטח לא רק את המשאית שלו אלא גם את התכולה שנמצאת בתוך המשאית ובכך במקרה לדוגמה של גניבה בעל הרכב לא יפסיד את שווי ערך הסחורה. בנוסף לביטוח סחורה קיים גם ביטוח העברות הדואג לבטח את הסחורה מרגע הטענתה לרכב ועד לרגע הגעתה ופריקתה במיקום הייעד הסופי.

תנהגו זהיר, תשלמו פחות!

נשים לרגע את עיניין הביטוחים בצד, חשוב מאוד לנהוג בצורה זהירה ואין צורך למהר לשום מקום. נהיגה לא זהירה מסכנת אתכם את הסובבים אתכם וגם, את הכיס שלכם. ביטוח מקיף יפצה אתכם ויעניק כיסוי במקרה של תאונה. אך לא בכל מקרה, במקרה של נהיגה לא כחוק שכתוצאה מכך נגרמה תאונה חברת הביטוח לא תפצה אתכם בגין הנזק אלא תשלם את התביעה בגי הנזק שנגרם לרכב שנפגע ממכם ולרב אתם תחויבו בהשתתפות עצמית.

איך לקבל את ביטוח

 הרכב המשתלם ביותר?
במהלך רכישת פוליסת ביטוח לרכב יש להבדיל בין מחיר זול למחיר משתלם ולוודא מה כולל המחיר הזול שהוצע לנו על ידי חברת הביטוח.במקרים רבים עלולים לגלות מאוחר מידי כי הוזילו לנו את הפוליסה על חשבון סעיפים חשובים אחרים ובעת הפעלת הפוליסה אנו עלולים להיתקל במצבים בהם אנחנו לא מכוסים עבור נזקים מסוימים. לשם כך יש לשים לב על חשבון מה הוזילו לנו את הפוליסה. סוכני הביטוח המקצועיים שלנו יוכלו לעשות עבורכם את הבדיקה המתאימה ולהשיג לכם את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם.
בנוסף לכך חשוב מאוד לשים לב לרכוש פוליסה בחברת ביטוח גדולה ומוכרת ולא להתפתות לכל מיני פוליסות מפוקפקות ולא מוכרות. כך כשיום יבוא ותצטרכו להפעיל את
חברת הביטוח יהיה לכם למי לפנות.

מדוע לעשות ביטוח רכב בסוכנות ביטוח אישי?
חברות הביטוח הן אלו שמוכרות לנו את פוליסת הרכב אך במקרה של תביעה אנו יכולים לעמוד לבד מול חברת ענק ולא תמיד יש לנו למי לפנות, כאשר יש לכם סוכן ביטוח יש לכם למי לפנות באופן אישי והוא יטפל לכם בכל עינייני התביעה ויפתור לכם את כל ״הכאב ראש״ וכמובן להשיג את המגיע לכם מחברת הביטוח.
אצלנו בסוכנות ביטוח אישי תהנו מיתרונות רבים ברכישת ביטוח רכב. צוות הסוכנים המקצועי שלנו ידאגו לבטח אתכם בחברות הביטוח הגדולות והמובילות במדינה וידאגו לכם בעת הצורך וילחמו עבורכם מול חברת הביטוח וכמובן ידאגו לכם לפוליסה המתאימה עבורכם באופן אישי והמשתלמת ביותר בשוק. אנו בסוכנות עובדים בממשק עם חברות הביטוח הגדולות במדינה באופן יום יומי ומכירים את כל מה שיש לשוק להציע ובכך נוכל להציע לכם את הפוליסה הטובה ביותר לאחר השוואות מחירים מוקפדת.