ביטוח משכנתא

אם רכשתם דירה או שאתם שוקלים לעשות את הצעד הזה, אתם בוודאי יודעים שאתם זקוקים גם לביטוח 

משכנתא,אשר בלעדיו הבנק לא מאשר את ההלוואה.

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא מעניק לכם ולבנק למשכנתאות הגנה מפני מקרי מוות של אחד מהלווים או במקרה של נזק שיגרם לנכס שבגינו ניטלו הלוואות המשכנתא. הדרישה של הבנק למשכנתאות מהלווים היא לערוך שתי פוליסות הלוואות בהן הבנק ישמש כמוטב בלתי חוזר, כלומר מוטב שלא ניתן לבטלו או להחליפו.

מה ההבדל בין הלוואה למשכנתא?

משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שלוקח אדם במהלך חייו. קיימים מצבים רבים בחיים בהם אנו זקוקים להלוואה כספית מהבנק.

הלוואות מהבנק בדרך כלל מסתכמות בסכומים צנועים יותר של אלפי שקלים למגוון מטרות כגון: אירוע משפחתי, סגירת מינוס בבנק, שיפוץ, פתיחת עסק, רכישת רכב ועוד… 

לעומת זאת משכנתא היא הלוואה בדרך כלל לצורך רכישת דירה ועומדת על סכומים של מאות אלפי שקלים ואף מליונים. משכנתא נועדה בכדי לסייע בעזרה ברכישת בית שזוהי עסקה העומדת על סכומים גבוהים ולרובנו אין הון עצמי כל כך גדול בצד ואין באפשרותנו לשלם את המחיר ללא לקיחת המשכנתא.

הבדל נוסף בין ההלוואה למשכנתא הוא שהלוואה מהבנק בדרך כלל ניתנת להחזר לטווח זמן קצר העומד על מספר חודשים ועד ל7 שנים הרי שמשכנתא נפרשת על החזר של שנים רבות.

שוני נוסף בין ההלוואות, לצורך לקיחת הלוואה מהבנק תוכלו לקבל אישור מהרגע להרגע, בעוד שלקיחת משכנתא הינה תהליך ארוך הדורש המון מסמכים ואישורים.

ממה מורכב ביטוח המשכנתא?

ביטוח המשכנתא מורכב משני חלקים. הביטוח הראשון הוא ביטוח מבנה דירה למשכנתא. הפוליסה מעניקה כיסוי לנזקים שעלולים להיגרם למבנה של הנכס שלכם כתוצאה מרשימה ארוכה של מקרי ביטוח. כגון: שריפה, רעידת אדמה, נזקי טבע, נזקי צנרת, ועוד…

הביטוח השני הוא ביטוח חיים למשכנתא, מדובר בפתרון ביטוחי למקרה בו אחד הלווים או שניהם יסיימו את חייהם במהלך תקופת תשלום ההלוואה. בכל מקרה כזה הבנק המלווה יקבל מהחברה המבטחת את יתרת גובה סכום ההלוואות של הנפטר וישחרר את הנכס משעבוד ובעקבותיו תסתיים ההלוואה. במקרה כזה בן או בת הזוג הנותרים לא יצטרכו להמשיך ולשלם בגין הלוואת המשכנתא. כפי שניתן להבין ביטוח משכנתא מיועד להגן על הבנק למשכנתאות, אך במקביל הוא מעניק פתרון כלכלי איכותי ביותר גם ללווים המבוטחים.

מה ההבדל בין ביטוח חיים לביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח רגיל מיועד להבטיח את עתידם הכלכלי של המוטבים אותם בחר המבוטח בעת רכישת הפוליסה, לרב ילדים בני זוג, משפחה ועוד.. הביטוח יגן עליהם במקרה של תאונה חלילה ואף מוות של המבוטח.

ביטוח חיים למשכנתא הינו ביטוח ייעודי, הוא איננו מהווה תחליף לביטוח חיים או לקופות גמל של המבוטח. הכיסוי בביטוח זה בא להגן על הבנק המלווה ובמקרה של מוות של אחד מהלווים חלילה יקבל הבנק את מלא יתרת ההלוואה.

האם ביטוח מבנה מבטח גם את תכולת הדירה?

ביטוח מבנה למשכנתא קיים בכדי לבטח את הבנק ולהבטיח לו החזר כספי במקרה של נזק משמעותי הנגרם לנכס ופוגע בערכו. כגון: שריפה, נזקי צנרת, רעידת אדמה,נזקי טבע, שטפונות ועוד.. אך חשוב לשים לב כי ביטוח מבנה אינו מבטח את תכולת הדירה של המבוטח כלל. ובכדי לבטח את תכולת הדירה יש לעשות ביטוח תכולה. 

כמה עולה ביטוח משכנתא?

עלות ביטוח המשכנתא מורכבת מכמה וכמה פרמטרים. היא תלויה בגיל המבוטח,מצבו הבריאותי,מעשן או לא מעשן, סטטוס אישי(במידה ורוכשים את הפוליסה עם בן/בת הזוג יש לכך השפעה על הפרמיה), גובה ההלוואה שנלקחה,באיזה מסלולים נלקחה ההלוואה,מספר השנים בהן נפרסה הלוואה ועוד..

לכל אלו יש השפעה על הפרמיה החודשית אותה ישלם המבוטח.אנו ב”ביטוח אישי” נדאג להשיג עבורכם את הפרמיה הטובה והמשתלמת ביותר.

כיצד ניתן לחסוך בביטוח המשכנתא?

פוליסת ביטוח המשכנתא מורכבת מכמה פרמטרים ולכן חשוב לקבל ליווי מוסמך וצמוד מסוכן ביטוח מקצועי שידאג לקבל עבורכם את ההצעה המשתלמת ביותר. דרך

בחירת מסלולים ייחודיים והשוואת הצעות בחברות הביטוח הגדולות ביותר. חשוב להתאים את הפוליסה למצבו הכלכלי של המבוטח ובכך לחסוך מאות אלפי שקלים לאורך השנים.

ביטוח משכנתא מגן על הבנק למשכנתאות אך מי מגן על הלווים?

נכון שביטוח משכנתא מגן על הבנק המלווה במקרה שבו הנכס נפגע או הלווה נפטר. אך למעשה במקרה בו אחד מהלווים נפטר שהמשכנתא משולמת מהכנסתו, חברת הביטוח תשלם את יתרת ההלוואה לבנק כאשר 

הנכס נשאר ברשות המשפחה.

מה לא כולל ביטוח המשכנתא?

במהלך רכישת ביטוח משכנתא חשוב להבין כי הביטוח הנדרש על ידי הבנקים למשכנתאות אחיד מבחינת הכיסוי, אולם איננו מכסה נזקים שונים אחרים. למשל כיסוי לצד ג’, ביטוח מכשירים חשמליים,ביטוח תאונות המתרחשות בבית, ביטוח תכולה ועוד..

האם אתם זקוקים לביטוחים הנוספים האלו?

כאן זה כבר תלוי בצרכים האישיים שלכם ובמקצועיותו של סוכן הביטוח אותו בחרתם להתאים לכן את הכיסוי הנכון עבורכם.

תוספת חשובה שתרצו לשקול היא שירות לנזקי חירום של מים ואינסטלציה 24 שעות ביממה כמובן בהתאם לצרכיכם האישיים.

כדאי לחשוב גם כיסוי הגנת המשכנתא במקרה של אובדן כושר עבודה או מחלה חס וחלילה.

קשיים שעלולים לצוץ ברכישת ביטוח משכנתא

יתכנו מקרים של קושי ברכישת מרכיב ביטוח החיים עקב בעיות רפואיות שונות. גם כאן נדרשת מקצועיותו של סוכן הביטוח על מנת להתאים פתרונות למצב ולהשיג עבורכם את הביטוח הטוב ביותר.

חשוב לדעת

את פוליסות ביטוח המשכנתא ניתן לרכוש באמצעות כל סוכן או סוכנת ביטוח בעלי רישיון ולאו דווקא באמצעות סוכנות הביטוח שבבעלות הבנק. למעשה אסור לבנק המלווה לכפות גורם מטעמו. וההחלטה מדבר הגורם המסייע ברכישת הביטוח ובשירות הנגזר, במידה ויהיה צורך בשימוש בפוליסה נשאר בידי הלווים. חשוב שתדעו שניתן לרכוש כל אחד מהביטוחים בשתי פוליסות נפרדות או בשתי חברות ביטוח נפרדות. היקפי הביטוח וכמובן מחיר הביטוח נקבעים על פי סכומי סך ההלוואות של המשכנתא ופרמטרים רפואיים ומגדריים. כאשר מדובר בביטוח חיים למשכנתא. גובה סכום הביטוח של המבנה יקבע בהתאם להמלצתו של שמאי מטעם הבנק למשכנתאות. צוות סוכנות “ביטוח אישי” מתמחים בתחום זה של ביטוחים וממליצים לכם לאפשר לנו, המומחים לעשות את העבודה שלנו – להבין את צרכיכם הייחודיים, להשוות עבורכם הצעות ולחזור אליכם עם ההצעה המשתלמת והאטרקטיבית ביותר במשק.

למה לעשות ביטוח משכנתא בסוכנות ביטוח אישי?

סוכנות הביטוח שלנו משרתת את האינטרסים של מבוטחיה בלבד. תוך מתן שירות מקצועי ואמין, ברכישת פוליסת ביטוח אצלינו תזכו להנות מהצעות הביטוח המשתלמות ביותר ומליווי אישי וצמוד של צוות סוכנים מקצועיים ואדיבים ביותר בכל אורך חיי הפוליסה. צוות המומחים שלנו יעשה עבורכם את “העבודה הקשה” של מציאת הפוליסה הטובה ביותר, יקבלו מגוון הצעות, ויעשו את ההשוואה בין ההצעות ויקבלו עבורכם את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם. מלבד המסלולים הסטנדרטיים קיימים מסלולים ייחודים המיועדים למטובים הסובלים ממצבים מסוימים כגון מחלות כרוניות וכו’.. התהליך כולו יבוצע תוך שמירה על טובת המבוטח בלבד תוך התנהלות תקינה ומהירה.

כמו המשכנתא גם ביטוח המשכנתא ישולם באופן חודשי ורציף ולמשך תקופה ארוכה ועם זאת כל שקל בהוזלת הפוליסה הוא חיוני ביותר. התאמת פוליסה נכונה כלכלית תוכל לחסוך לכם מאות אלפי שקלים.