חיסכון פנסיוני

בימינו כאשר תוחלת החיים עולה, חשוב להתכונן לקראת העתיד ולתכנן את החיסכון הפנסיוני שלנו לגיל פרישה כך שנוכלת לבלות את שארית חיינו בכבוד ולהנות משנות פנסיה יפות ובלי דאגות.

גם אם זה נראה לכם רחוק, החיסכון שלכם לקראת פרישה משוק העבודה מתחיל כבר עכשיו. החיסכון הפנסיוני הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר לתכנון העתיד שלכם ושל בני משפחתכם.

חיסכון פנסיוני  שייך בעצם לאנשים צעירים, ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר תהנו מתקופת פרישה שקטה ונעימה.

מהו חיסכון פנסיוני?

תפקידו של החיסכון הפנסיוני הוא לשמש הכנסה כספית לאחר הפרישה לגמלאות, בה המשכורת החודשית נפסקת עם סיום העבודה. את החיסכון ניתן לקבל או כקצבה חודשית או כמענק כספי באופן חד פעמי. חיסכון זה נועד להגן עליכם מבחינה כלכלית בכדי שתוכלו גם בגיל הפרישה להמשיך לחיות את שגרת החיים אליה אתם ובני משפחתכם רגילים. בכדי ליהנות מפניסה טובה מומלץ להתחיל לחסוך כבר מגיל צעיר וכמה שיותר מוקדם. על אף שבחיי היום יום אנו עסוקים בלחשוב על היום יש לשים לב ולחשוב על המחר ולהיות מוכנים לקראתו.

מדוע חשוב לרכוש חיסכון פנסיוני?

כאשר אנו צעירים לכולנו יש את היכולת הפיזית לעבוד ולפרנס את עצמנו ואת בני משפחתנו. אך טבע האדם הוא להזדקן, וכולנו בבוא היום נגיע לרגע בו נהיה מבוגרים יותר ובעלי פחות יכולת לעבוד ולהתפרנס. במשך החיים אנו עסוקים בטרדות היום יום דואגים לפרנסתינו העכשווית אך אל לנו לשכוח את יום המחר וכדאי להתחיל לחסוך כבר בגיל צעיר. ככל שנתחיל לחסוך מוקדם יותר כך הקרן תצטבר ותגדל לאורך השנים ובכך תבטיחו לעצמכם לחיות בימי הפנסיה לפי שגרת החיים אליה הייתם רגילים בשנותכם הצעירות. לא אחת נתקלנו בסיפורים על אנשים מבוגרים אשר נזקקים לכספי ביטוח לאומי וקצבאות שונות בכדי לחיות ברמת חיים בסיסית ביותר הכוללת צריכת אוכל, שתיה, מגורים ותרופות למינהן ובמקרים רבים אין באפשרותם לדאוג לעצמם לצריכת מוצרים בסיסים אלו. ושלא נדבר חלילה על מצבים בהם אין כספים לשלם עבור הוצאות רפואיות שיכולות להגיע לסכומי עתק וברוב המקרים מצילות חיים. אז חלילה על מנת לא להגיע למצבים כאלו עלינו לדאוג לעצמנו ולאיכות חיינו בעתיד ולרכוש חסכון פנסיוני המתאים לצרכנו האישיים כבר בימים אלו שאנו צעירים וחזקים ויכולים להתפרנס בכוחות עצמנו.

ממה מורכב חיסכון פנסיוני?

חיסכון פנסיוני מורכב ממגוון רחב של תוכניות חיסכון כגון: קופות גמל, קרנות פנסיה,ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, חיסכון לטווח ארוך ועוד…בתוכניות הפנסיה ניתן לשלב כמה כיסויים ביטוחים נוספים. את הקצבה ניתן לקבל החל מגיל 60 וכל משיכה מוקדמת מגיל 60 תחוייב בתשלום מס.

מדוע לרכוש חיסכון פנסיוני בסוכנות “ביטוח אישי”?

קיימת חשיבות רבה להתאמתו של החיסכון לצרכי המבוטח, על מנת שהמבוטח יוכל להנות מקצבה כספית פנסיונית מקסימלית. אנו בביטוח אישי מעסיקים צוות סוכניום מיומן מקצועי ואמין אשר בראש מעיניו עומדת אך ורק טובת הלקוח. צוות הסוכנים שלנו מכיר את כל סוגיות והמוצרים השונים בעומדים לרשותכם ברכישת פוליסת חיסכון ובכך יוכלו לעזור לכלם ולהתאים עבורכם באופו אישי את תכנית החיסכון הטובה ביותר עבורכם, תוך מתן שירות אישי מקצועי ומהיר.

מהו תהליך רכישת ביטוח פנסיוני נכון?

לפני שניגשים לרכוש פוליסת ביטוח פנסיוני חשוב מאוד לבדוק האם יש לנו חסכונות נוספים שאנחנו לא יודעים עליהם ולבדוק האם אנחנו צריכים את כל החסכונות הקיימים עבורנו? אנו בסוכנות נוכל לעזור לכם להחליט אלו חסכונות מתאימים עבורכם ואילו מסלולים לא רלוונטים עבורכם.

בנוסף לכך חשוב מאוד לשים לב למספר דגשים הקשורים למצבכם האישי:

בעלי בעיות רפואיות- חשוב להימנע מביצוע פעולות בפוליסה ללא יעוץ והכוונה של איש מקצוע.

בחלק מביטוחי מנהלים יש כנס אם מבטלים אותם- חשוב להתייעץ קודם עם סוכן הביטוח.

לעובדים בעבודות הכוללות סיכונים כדי בדרך כלל להיות מבוטחים בקרן פנסיה.

ברכישת פוליסת ביטוח פנסיוני חשוב מאוד להתייעץ עם סוכן מומחה אשר יעזור לכם לבחור תמהיל חיסכון המתאים עבורכם באופן אישי ויוכל להפיק עבורכם את המירב מחיסכון זה.

לאחר התייעצות עם סוכן ובדיקה של החסכונות שיש לנו ניתן לעשות איחוד קרנות פנסיה והורדת דמי ניהול.

בעזרה מכוונת מסוכן ביטוח מקצועי תוכלו לאחד את קרנות הפנסיה שלכם.

מה היתרונות באיחוד קנות פנסיה? 

קיימים מספר יתרונות לאיחוד קרנות פנסיה והיתרון הגדול הוא החיסכון המשמעותי בדמי הניהול. כאשר אתם מחזיקים מספר של חסכונות פנסיונים שאינם פעילים אתם משלמים את הסכום המקסימלי המותר בחוק בעבור דמי הניהול. דמי ניהול אלו יקרים כמעט פי 2 ממה שניתן להשיג וכסף זה עלול להצטבר לאלפי שקלים לאורך השנים. 

יתרון נוסף- ברגע שתבקשו מחברת הביטוח להעביר קרן אחת לקרן אחרת תהיו צפויים לקבל הצעה מפתה משימור הלקוחות שלהם מתוך רצון לא לאבד אתכם כלקוח. 

צוות סוכני הביטוח שלנו ידאג להנחות אתכם ולאיזה קרן פנסיה לאחד את הכספים.

בנוסף להכוונה וייעוץ ברכישת פוליסת ביטוח פנסיוני תוכלו לקבל בעזרתנו ייעוץ ותכנון פרישה מיועצים מוסמכים ומקצועיים אשר יוכלו לעזור לכם לתכנן את הפרישה לגמלאות בצורה הנכונה ביותר מבלי להפסיד כספים מרובים.

מהו ייעוץ ותכנון פרישה?

נשים וגברים זכאים לפרוש לגמלאות החל מגיל 60 (בפרישה מוקדמת) או בגיל פרישה חובה- 67 או בגלל מצב בריאותי, פרישה לגמלאות הינה שינוי משמעותי ביותר בחיי האדם מחיים בהם הוא רגיל ללכת לעבודה יום יום ולהתפרנס, לימים ללא עבודה וללא כל מסגרת. זהו שינוי משמעותי שלא בהכרח יהיה קל להתרגל אליו. לקראת פרישה לפנסיה ולפני עזיבת מקום העבודה רצוי לתכנן את אופן הפרישה כך שתוכלו לצאת לפנסיה בדרך הטובה ביותר ומבלי להפסיד כספים וכמובן עם הכנה והדרכה נכונה לקראת השינוי הגדול, לשם כך יש יועצי פרישה אשר יוכלו לכוון ולהדריך אותך מהי הדרך הנכונה לפרישה. מפגישה עם יועץ פרישה תוכלו להנות מייעוץ מוסמך אשר ידריך אתכם וילווה אתכם בתקופת הפרישה.

לסיכום

החיסכון לפנסיה הוא ללא ספק אחד הנושאים הכלכליים המרכזיים ביותר בחיינו וחשוב מאוד לעשות רכישה נכונה של פוליסות חיסכון פנסיוני. רכישה נכונה על ידי עזרה מסוכן מקצועי תוכל לחסוך לכם טעויות רבות ואלפי שקלים בכל חודש וכמובן בעת הפרישה תוכלו ליהנות מפנסיה טובה שהתאימו במיוחד עבורכם.

בעזרת צוות הסוכנים המיומן שלנו נוכל לעזור לכם לעשות סדר בחסכונות שלכם ולהפיק עבורכם את המירב מהביטוח פנסיוני, כך שתוכלו לחיות בראש שקט ובלי דאגות ליום המחר.