10 דברים שחשוב לדעת על ביטוח בריאות

פוליסות ביטוח בריאות עוברות למרכז הבמה ומהוות מרכיב מרכזי בתיק הביטוח האישי והמשפחתי. 10 נקודות עיקריות למבוטח:

אלטרנטיבות רפואיות-

בביטוח הרפואי בקופת חולים אין אפשרות לקבל טיפולים שיכולים להחליף ניתוח. קופת החולים לא מכסה סדרה רחבה של טיפולים שאינם פולשניים אך משמשים כתחליף לפרוצדורות כירורגיות מוכרות.

פיתוח הבריאות בישראל- 

מדינת ישראל הינה מן המתקדמות והמפותחות ביותר בעולם בתחום ביטוח בריאות. מערך ההגנה הרפואית בישראל כולל שלושה רבדים: רובד ממלכתי (סל הביטוח) המוענק לכל אזרח בישראל באמצעות קופות החולים, רובד שב”ן (שירותי בריאות נוספים) המשווקות קופות החולים ומקיף רוב גדול של אזרחי המדינה, ורובד הפוליסות הפרטיות משווקות חברות הביטוח.

שילוב ביטוחים- 

שילוב 2 הרבדים העיקריים ממלכתי ושב”ן מעניקים לאזרח הישראלי כיסוי מקיף ביותר הנותן מענה לכל צרכיו הרפואיים ולמגוון רחב מאוד של צרכים מיוחדים ובלתי שגרתיים.

חייבים לטפל בביטוח הבריאות

כיסויים שלא בסל הבריאות- 

מערך שירותי הביטוח הרפואי הינו דינאמי ומתעדכן בהתאם להתפתחויות בצרכי האוכלוסייה ובמדע הרפואה. אך עם כל הרצון הטוב לא ניתן לכלול בסל הבריאות הממלכתי, וגם לא ברובד השב”ן את התרופות והטיפולים לכל הבעיות והמחלות.

ביטוח בהתאמה אישית- 

בדומה לביטוח חיים, גם בביטוח בריאות קיימת תופעה של רכישת כיסוי עם הקמת משפחה. ניתן להרחיב את היקף הכיסוי עם הגדלת המשפחה, בהתאמה לצרכים החדשים.

כפל ביטוחי- 

החל בשנת 2016 ענף ביטוח הבריאות נכנס לעידן חדש שעושה סדר בפוליסות הפרטיות. אחת ממטרות המהפכה היא לצמצם באופן משמעותי את התופעה של ‘כפל ביטוח’.

פוליסת הבריאות- 

הפוליסה מעניקה כיסוי רפואי מקיף הכולל טיפולים מחליפי ניתוח, השתלות איברים, התייעצויות עם מומחים לפני ואחרי ניתוח , כיסוי לתרופות שאינן בסל התרופות ועוד.

בחירת מנתח-

           ביטוח הבריאות בקופת החולים לא מאפשר לכם לבחור את המנתח ובית החולים בו תנותחו.

           הקופה תאפשר לכם לעבור ניתוח רק בבית החולים עמו הקופה עובדת. לא תוכלו לבחור את המנתח

           בו תחפצו , אלא תנותחו ע”י רופא העובד באותו בית החולים וזמין בעת הניתוח.

           לעומת זאת בביטוח פרטי תוכלו לפנות לבתי חולים פרטיים ולמומחים אשר לא עובדים עם קופות

           החולים שלכם ותוכלו לבחור את המנתח שלכם באופן אישי.

ענף ביטוחי הבריאות- 

אם בעבר פוליסות ביטוח בריאות היו בשולי תיק הביטוח האישי והמשפחתי, היום, בזכות התקדמות עצומה של הרפואה והמדע, תחום ביטוח בריאות הוא אחד המרכזיים בענף הביטוח ומרכיב יסודי בתיק הביטוח.

השתלות- 

ביטוח הבריאות בקופת החולים מכסה באופן חלקי ולא מספק ניתוחי השתלות. מבוטחים בקופות החולים הזקוקים לניתוח השתלה, יעברו ועדת השתלות שתקבע את מיקומם  בתור להשתלות בארץ.

רק מקרים נדירים הנמצאים בסכנת חיים יקבלו אישור להשתלה בחו”ל. הבעיה היא כי בארץ זמינות האיברים להשתלה נמוכה מאוד, מה שגורם לכך  שאנשים ממתינים זמן רב.

המומחיות שלנו היא לתת ללקוח את כל השירותים תחת קורת גג אחת. ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוחי משכנתא, ביטוחי דירה, ביטוחי רכב, סל שירותים וביטוחים לעסק, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וגמל,מוצרי חיסכון ופיננסים, החזרי מס, יעוץ משכנתא להלוואות חדשות ולמחזור, וליווי וייעוץ משפטי בכל התחומים בהם אנו עובדים!

כל הזכויות שמורות © ביטוח אישי 2024

דילוג לתוכן